Broj pregleda

Poslanik Miletić se sastao sa predsednikom Slovenije Borutom Pahorom

Podeli sa prijateljima:

Predsednik Slovenije Borut Pahor danas je doputovao u zvaničnoj poseti Beogradu, a sa njim se sastao i narodni poslanik Milija Miletić.

Borut Pahor i Milija Miletić
Borut Pahor i Milija Miletić

Poslanik Miletić je u ime Poslaničkog kluba prijateljstva sa Slovenijom dočekao predsednika Pahora i u srdačnom razgovoru upoznao ga sa dobrom saradnjom Svrljiga sa tamošnjim gradovima i opštinama, poput Šenjerneja sa kojim je Svrljig pobratimljen, te Novog Mesta i drugih opština i gradova u Sloveniji.

Miletiću je ovo drugi susret sa predsednikom Slovenije, prvi je bio pre nekoliko godina u Sloveniji, na planini Javorovici.

Miletić, privatna arhiva, instagram
Miletić, privatna arhiva, instagram

Narodni poslanik Milija Miletić iskoristio je priliku da predsednika Slovenije Boruta Pahora upozna sa prirodnim bogatstvima Svrljiga i samom položaju ove opštine, te da predloži da u ovoj godini budu ostvarena nova prijateljstva među predstavnicima privrednih subjekata iz Slovenije sa privrednicima iz Srbije, pogotovu iz Svrljiga i nišavskog okruga.

Imate komentar?

NAJNOVIJE NA PORTALU

Sport

FK Svrljig danas organizuje prozivku i prvi trening sa novim trenerom Draganom Pejčićem

Dobra vest

Unapređenje položaja zaposlenih u sistemu socijalne zaštite

Ministarstvo za brigu o porodici i demografiji

Jačanje saradnje sa lokalnim samoupravama u procesu demografske obnove zemlje

Ministarstvo životne sredine

Rekordna sredstva za očuvanje zaštićenih područja od nacionalnog značaja

Nova era radio stanica

DANAS JE SVETSKI DAN RADIJA, SVRLJIG IMA JEDNU RADIO STANICU

Dobra vest

Sistemska podrška ulaganjima u ruralni turizam

PU ,,Poletarac'' Svrljig

Povezano