Crveni karton slomio Svrljig 30 minuta pre kraja utakmice

Svrljiški fudbaleri danas su poraženi od Vlasine rezultatom 2:0, u prvoj ujedno i derbi utakmici ‚‚Niške zone‚‚ .

FK Svrljig 2012

U prvom poluvremenu ništa značajno se nije dogodilo sve do 25′ minuta, kada je dosuđen jedanesterac za domaću ekipu. Međutim, dobrom procenom mladog golmana Babića rezultat je ostao nepromenjen do poluvremena 0:0.

Mladi Svrljižani su i u nastavku nastavili borbeno, kontrolisali su loptu i stvarali šanse. Peh se dogodio nakon starta Miloševića. U 60’minutu svrljiški fudbaler dobio je drugi žuti karton i FK Svrljig je utakmicu nastavio sa 10 igrača. Samo 15 minuta je trebalo domaćinu da postigne prvi pogodak i povede sa 1:0. Konačan rezultat od 2:0 postignut je u nadoknadi vremena, odnosno u +95’minutu.

Tokom meča Svrljižani su zaradili čak šest žuta kartona i jedan crveni.

U narednom drugom kolu , 26.avgusta u 17h, FK Svrljig dočekuje Jedinstvo iz Grdelice. Ovom prilikom pozivamo sve ljubitelje fudbala da dođu na SC ‚‚Pastirište‚‚ i bodre naše mlade momke.