Tri boda

FK Svrljig pobedio lidera na tabeli

Fudbalski klub Svrljig ostvario je impresivnu pobedu nad dosad neporaženim liderom tabele, OFK Brzim Brodom, rezultatom 2:0 (0:0) na domaćem terenu u Svrljigu, u okviru 20. kola Zone Centar.

Detalj sa utakmice, foto: M.M.

Ova velika pobeda prekida niz nepobedivosti Brzog Broda od početka prvenstva, a susret je obeležila dominacija Svrljižana, naročito u drugom poluvremenu. Iako je prvo poluvreme proteklo bez značajnijih prilika za oba tima, Svrljižani su pokazali inicijativu i agresivnost u napadu.

Andrej Prvulović, ključni igrač u redovima Svrljiga, nije se istakao u prvom delu meča zbog čvrste odbrane Brzog Broda, ali je u nastavku susreta bio nezaustavljiv. On je postigao oba gola za Svrljig u 48. i 86. minutu, čime je doneo važnu pobedu svom timu.

Taktičke promene koje je pripremio Nebojša Milićević, trener FK Svrljiga, pokazale su se kao ključne u drugom poluvremenu, dok je Prvulovićev dvostruki pogodak bio kruna njihovog napora.

Važno je istaći da su žute kartone na ovom meču zaradili samo igrači FK Svrljiga: Jovan Mihajlović, Uroš Žikić i Dimitrije Petrović.

Ovaj trijumf donosi dodatnu motivaciju i samopouzdanje Svrljižanima u nastavku sezone, dok OFK Brzi Brod mora da se oporavi od ovog neočekivanog poraza kako bi nastavio borbu za vrh tabele.

Današnju utakmicu pratilo je više od 300 navijača Svrljiga.