Sportska strana

FK Morava se preko FK Svrljiga vraća u igru!

Žitkovački stadion je bio mesto na kojem se odigrala nezaboravna utakmica između FK Morava i FK Svrljig u 12. kolu Zone Centar koja je završena rezultatom 2:0 (0:0) u korist domaćina.

FK Svrljig, fudbalski dan u Žitkovcu, foto: Svrljiške novine

Lepo sunčano vreme privuklo je mnogo navijača, a i sama važnost meča dodatno je podgrejala atmosferu.

Već u 5. minutu došla je prva stopostotna šansa za domaćine. Mihajlo Cvetković se probio po desnoj strani terena i centrirao, ali mladi Spasić nije uspeo da iskoristi zicer i pogodi mrežu, iako se nalazio samo nekoliko metara od gola. Ova situacija ozarila je stadion i nagovestila kvalitetnu utakmicu.

Svrljig je takođe pokazao svoju opasnost, pogađajući prečku iz daljine, a zatim još jednom stativu. Napadač plavo-belih iz Svrljiga Lazar Đokić ponovo nije imao sreće da zatrese mrežu protivnika. Morava je srećno prošla u tim trenucima, a šansu za pogodak imali su i Danilo Prokić koji se kasnije povredio, potom Đorđe Cvetanović, Andrej Prvulović… koji su se našli u šesnaestercu domaćina. Sledili su i pokušaji igrača Morave, kao što je šut Jankovića koji je golman Svrljiga Milan Jeremić odranio, a Cvetković nije uspeo da isprati loptu u mrežu.

FK Svrljig napadao je po bokovima, lopta je kružila oko gola protivničkog golmana, nizale su se šanse ali nijedna nije iskorišćena do kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, Morava je preuzela blagu inicijativu, dok je Svrljig pokušavao kontrama i igrao borbeno i agresivno. Cvetanović iz redova Svrljižana je pokušao šut iz daljine, ali njegov pokušaj završava pored stative.

U jednom trenutku došlo je do incidenta među igračima, što je rezultiralo crvenim kartonima za Marjanovića iz Morave i Milivojevića iz Svrljiga.

Nešto malo kasnije povreda Dušana Petrovića je dosta oslabila ekipu pa su domaći igrači probijali po desnoj strani i tako uspeli da dođu do vođstva u 90.minutu meča.

Međutim, pred sam kraj utakmice, Svrljig je napravio kontru koja je izazvala strepnju na tribinama ali je Aleksa Ristić, golman Morave, pokazao je svoje veštine braneći udarac.

Sudija je dodao još osam minuta zaustavnog vremena zbog povreda i prekida igre.

U 94. minutu, Mihajlo Cvetković je postavio konačnih 2:0 za Moravu na asistenciju Dimitrijevića.

Iz redova FK Svrljiga borbenom i srčanom igrom istakli su se kapiten Nikola Mišić i desni bek Dušan Petrović.

Bila je ovo prava prilika da se gleda dobar fudbal na prelepom terenu u Žitkovcu.