Sportske vesti

Prvi kontrolni meč: FK Svrljig – FK Sloga 1948 0:4

Fudbaleri FK ,,Svrljig” poraženi su u prvom kontrolnom (trening) meču od gostujuće ekipe FK ,,Sloga 1948” iz Malče rezultatom 0:4 (0:2).

FK Svrljig - FK Sloga 1948, foto: M.M.
FK Svrljig – FK Sloga 1948, foto: M.M.

Svrljižani u kombinovanom sastavu nisu uspeli da ugroze gol gostujućeg tima koji je od ove sezone u višem rangu takmičenja, Prvoj niškoj ligi (Okrug).

Dve izgledne šanse u prvom poluvremenu imao je Uroš Žikić, ali obe lopte preletele su gol protivnika.

U nastavku meča, stopostotnu šansu imao je napadač Dušan Petrović ali nažalost nije imao sreće, da bi desetak minuta kasnije ponovo nakon Žikićevog udarca ka golu – lopta preletala iznad prečke.

Do kraja meča gosti su postigli još dva pogotka i upisali veoma povoljan rezultat u ovom prijateljskom susretu.

Naredni meč FK ,,Svrljig” igra već u subotu protiv ekipe FK ,,Taskovići”.