Posle 39 utakmica

FK Morava prekinula pobednički niz Svrljiga

Fudbaleri FK ,,Svrljig” poraženi su u Žitkovcu od ,,Morave” rezultatom 3:1 (0:1) u četvrtom kolu fudbalske lige zona ,,Centar”.

FK Morava - FK Svrljig 3:1, foto: M.M.
FK Morava – FK Svrljig 3:1, foto: M.M.

Utakmica je krenula u odličnom ritmu, napadali su i jedni i drugi, ali su Svrljižani imali više sreće i preciznim udarcem napadača Petra Dragićevića plavo-beli poveli su rezultatom 0:1.

Bio je to ,,hladan tuš” za domaćina, ali ne zadugo, na sredini terena došlo je do prekršaja, koji nije dosuđen gostima i tom prilikom je igrač Svrljiga, napadač Petar Dragićević, izgubio dah i ostao na travi. Nakon višeminutne intervencije lekara mladi Dragićević se rasvestio, a potom i dobacio sudiji zbog nedosuđenog prekršaja, na šta je nakon konsultacije pomoćnog i glavnog sudije usledio kontra ,,hladan tuš” i crveni karton za Dragićevića i to u 20. minutu igre.

U nastavku fudbaleri FK ,,Svrljig” napravili su još nekoliko šansi i na poluvreme otišli sa golom prednosti.

Nastavak drugog dela doneo je nove probleme plavo-belima, brzo izjednačenje, a potom i vođstvo domaćina od 2:1, pa potom i 3:1.

Ovo je prvi poraz nakon skoro 40 kola koje je od okruga do zone odigrao FK ,,Svrljig”.

Moramo se navići na pobede, ali i na poraze. Ova liga je ozbiljnija, samim tim i mi moramo biti ozbiljni. Nismo bili kompletni u Žitkovcu i možda je i to jedan od razloga, pored crvenog kartona, što nismo ostvarili pozitivan rezultat za naš tim. Ali ova utakmica je već iza nas, sada dočekujemo ,,Delijski vis”, u subotu, na domaćem terenu, pozivamo navijače da nam daju podršku jer nam je neophodna, poruka je Uprave kluba.

Autor: M. Ilić

Jedan komentar

1. U srpsku ligu ulazi Sinđelić, jer to je rešeno i pre početka prvenstva, jer u Srbiji se se sve zna unapred, od Super do patos lige, zna se ko će ispasti i ko upasti u veći rang.