FUDBAL

FK Svrljig na pripremama

FK Svrljig je do sada odigrao dve pripremne utakmice, prvu u Pirotu protiv Radničkog i u Nišu sa Sinđelićem.

FK-Svrljig

U prvom meču, sa ekipom Radnički (P), FK Svrljig je poražen rezultatom 3:1 (0:1). Jedini pogodak za goste iz Svrljiga postigao je Milan Igić.

Drugi meč odigran je juče, u Nišu, sa trećeligašem, ekipom FK Sinđelić. Svrljižani su uspeli da povedu golom Vladimira Đorđevića, sačuvaju rezultat  i nadigraju protivnika u prvom delu. U drugom poluvremenu domaćini su nakon slobodnog udarca i isključenja golmana FK Svrljiga Predraga Stamenkovića izjednačili rezultat, krajnji ishod meča Sinđelić – FK Svrljig 1:1 (0:1).

U oba duela u prvom poluvremenu  bili smo bolje organizovaniji od protivnika. Težili smo da u drugom delu utakmice podmladimo ekipu i damo šansu mlađim igračima. Pripremni period teče po planu, kao što smo i očekivali. Ekipa nastavlja da napreduje i da se usavršava, te se nadam da ćemo od sledeće sezone zaigrati među “srpskoligšima“ rekao je predsednik kluba i trener Dejan Branković.

Fudbaleri FK Svrljig u nastavku, do početka druge polusezone, oprobaće se u još dve pripremne prijateljske utakmice.