Sport

FUDBAL: Petrovići doneli bodove Fudbalskom klubu Svrljig! (FOTO+VIDEO)

U 17. kolu fudbalske lige Zona Centar, FK Car Konstantin doživeo je poraz od ekipe FK Svrljig, koja je zabeležila pobedu rezultatom 0:2 (0:1). Utakmica je odisala dinamikom, a posebno se istakao FK Svrljig koji je dominirao većim delom susreta, čuvajući kontrolu igre u svojim rukama.

Dimitrije Petrović u prodoru, foto: M.M.

Niški tim pokušao je na sve načine da savlada odbranu Svrljiga i golmana Luku Marinkovića, ali nažalost nisu uspeli da materijalizuju svoje prilike.

Presudni trenutak dogodio se u prvom poluvremenu kada je bek, Dušan Petrović, uspešno zatresao mrežu domaćina, donoseći tako prednost ekipi Svrljiga od 1:0. Ipak, nesreća je zadesila krilnog napadača Svrljiga, Andreja Prvulovića, čija lopta nije pronašla put do gola Nišlija, završivši na prečki. Dosta prilika je ispustio i kapiten plavo-belih Nenad Ilijić koji je imao odličan šut sa 20 metara koji je pogodio prečku, i niz drugih prilika koje na žalost nisu realizovane.

U drugom delu igre, FK Svrljig je pokazao izuzetnu sigurnost, dok su fudbaleri Car Konstantina pokušavali da probiju čvrstu odbranu rivala, ali bez uspeha. Odlučujući udarac za domaći tim došao je u drugom poluvremenu, kada je Dimitrije Petrović postigao drugi gol za Svrljig. Petrović je svakako poneo epitet najboljeg igrača meča.

Nakon meča, trener FK Svrljig, Nebojša Milićević, nije krio zadovoljstvo izvedbom svojih pulena i osvojenim bodovima.

U narednom kolu FK Svrljig s nestrpljenjem očekuje naredni susret sa OFK Napredak 1929 iz Aleksinca.