Zona Centar

Fudbalski klub Svrljig remizirao 2:2 protiv Zemljoradnika iz Balajinca

Fudbalski klub Svrljig odigrao je utakmicu 7. kola protiv ekipe Zemljoradnik iz Balajinca, završivši susret nerešenim rezultatom 2:2. Na poluvremenu je vladalo izjednačeno stanje bez golova.

FK Svrljig, foto: A.M.

Golove za FK Svrljig postigli su Lazar Đokić i Filip Nešić, ali neizvesnost se produbila kada je linijski sudija poništio pogodak Svrljižana pet minuta pre kraja meča. Ovaj potez rezultirao je crvenim kartonom za Filipa Nešića. Fudbaleri i predstavnici kluba tvrde da ofsajda nije bilo, a očekuju da će to biti potvrđeno i analizom snimka koju će izvršiti FSRIS.

Ovo je već drugi crveni karton koji je Filip Nešić dobio tokom ove sezone. Svrljižani su imali više šansi u toku meča, uključujući i pogođenu prečku, ali je sudijska odluka bila na strani domaćina, možda čak i na štetu Svrljiga.

Svrljig nastavlja sa utakmicama jer ih već u sredu očekuje vanredno 8. kolo, gde će se suočiti s ekipom Mladost iz Medoševca. Utakmica će se odigrati u Svrljigu, a igrači su odlučni u osvajanju važnih bodova.