Sport

FK ,,Svrljig” osvojio bod protiv ,,Palilulca”

Fudbaleri FK ,,Svrljig” upisali su novi bod u meču sa niškom ekipom ,,Palilulac” odigravši 0:0.

FK Palilulac - FK Svrljig 0:0
FK Palilulac – FK Svrljig 0:0

Danas je odigrana još jedna veoma zanimljiva utakmica na stadionu u FK ,,Mladost” u Medoševcu.

Sastali su se FK ,,Palilulac” (Niš) i FK ,,Svrljig”.

FK Svrljig pokazao je odličnu igru i želju da postigne pobedu i osvoji sva tri boda, što im nije pošlo za rukom. U prvom poluvremenu domaćin nije uspeo da iskoristi dve stopostotne šanse jer se golman Svrljiga Bogdan Čudić oba puta našao na mestu i otklonio opasnost.

Svrljižani su imali takođe stopostotnu priliku da povedu minut pre kraja prvog poluvremena, ali kapiten Nenad Ilijić nije iskoristio šansu kada se našao sam u petercu.

Golman Čudić, foto: M.M

U nastavku drugog dela utakmice, Svrljižani su imali inicijativu, tri zicera i ponovo ništa.

Najizgledniju šansu imao je Jovan Mihajlović, ali je loptu poslao pored gola. Ponovo je bio u prilici, ali opet isto, šansu je imao i Dušan Petrović, ali na žalost FK Svrljig nije postigao gol.

Domaćini su preuzeli inicijativu od 75.minuta.

Pogodili su prečku, stativu, a golman Čudić je upisao još pet nemogućih odbrana i spasio FK Svrljig poraza.

Nakon podele bodova, pukom srećom, FK ,,Svrljig” je i dalje na četvrtom mestu tabele.

Naredni meč FK ,,Svrljig” igra kod kuće i dočekuje neporaženu ekipu OFK ,,Sinđelić”.