Sve je to sport

Bledo izdanje Svrljižana i prvi prolećni poraz u Malošištu

FK ,,Malošište” ukrotilo je plavo-belu furiju u utakmici 18. kola Zone Centar i sa tri pogotka u mreži slavio je domaćin nad Svrljigom.

Detalj sa utakmice, foto: M.M

FK ,,Svrljig” bez Uroša Žikića, Vukašina Petrovića, Mladena Radenkovića i Damjana Vasića. kao i Miladina Milića koji je nastupio u drugom poluvremenu, bio je nemoćan pred domaćinom u Malošištu.

Gotovo nijedan šut na protivnički gol u prvih 45 minuta.

Jedna greška gostiju koštala je skupo, pa je tako domaćin poveo rezultatom 1:0 i otišao još motivisaniji na odmor.

Nastavak meča protekao je u znaku napada gostujućeg tima. Nepovezana igra Svrljižana, prezasićenje i umor, ovladali su igračima, a igrači Malošišta nizali su prilike. Jedinu izglednu šansu za Svrljižane imao je Miloš Ivković koji je strahovitim šutom sa 20 metara pogodio prečku, da bi onda za nekoliko minuta usledio ,,hladan tuš”, prvo auto gol Dušana Stojanovića, a potom i prelepi pogodak sa više od 25 metara sada već legendarnog igrača Vladice Đorđevića, bivšeg kapitena Svrljiga i dugogodišnjeg igrača našeg tima. Golman Bogdan Čudić bio je nemoćan.

Utakmica se završila rezultatom 3:0 u korist domaćina.

Naredni meč FK ,,Svrljig” igra za vikend protiv ekipe ,,Moravac” iz Žitkovca.