Sportski vikend

FK ,,Svrljig” u vrhu tabele zone ,,Centar”

Fudbaleri FK ,,Svrljig” odigrali su nerešeno 3:3 u petom kolu zone ,,Centar” sa ekipom ,,Delijski Vis” iz Niša.

Pogodak Miloša Mimija Markovića za konačan rezultat, foto: M.M.
Pogodak Miloša Mimija Markovića za konačni rezultat, foto: M.M.

Svrljižani oslabljeni u napadu, po sredini i po bokovima, sačuvali su epitet neporažene ekipe na domaćem terenu, iako je ,,Delijski Vis” vodio na poluvremenu 1:2.

Dramaturgija na utakmici krenula je nakon pogođene prečke sa dvadesetak metara, kapiten plavo-belih Nenad Ilijić nije imao sreće da zatrese mrežu protivnika i otvori igru, ali je onda usledio kontra napad pogodak orlova i ,,hladan tuš” za plavce.

Na terenu nastao je muk, a više od pedeset navijača ,,Delijskog Visa” zasluženo su slavili prvi pogodak svog tima.

Međutim, ni deset minuta nije prošlo orlovi su zatresli mrežu plavaca po drugi put i bukvalno ,,nokautirali” domaćina.

Plavo-beli su brzo postavili loptu na centar i krenuli da preokrenu rezultat, međutim nedostatak nekoliko igrača veoma se osetio na terenu.

Napadali su i jedni i drugi, sevale su šanse, ali i prečke, ali gola nije bilo sve do pred kraj prvog poluvremena kada je iskusni Vladica Đorđević glavom zatresao mrežu ,,Delijskog Visa” i vratio nadu u preokret.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:2 u korist ,,Delijskog Visa”.

FK Svrljig - Delijski Vis 3:3
FK Svrljig – Delijski Vis 3:3

Nastavak meča krenuo je malo drugačije, imajući u vidu da je jedan gostujući igrač dobio crveni karton, Svrljižani su imali širinu na terenu koju nažalost nisu adekvatno iskoristili na vreme.

Onda je usledila šansa za plave i ponovo iskusni Vladica Đorđević zatresao je mrežu orlova i vratio ,,Svrljig” u igru.

Plavo-beli napadali su po bokovima, kroz sredinu, ali sreće nije bilo.

Orlovi su čekali kontra napad jer su svi plavo-beli krenuli ka golu protivnika, i tako je i bilo, ,,Delijski Vis” ponovo je zatresao mrežu Svrljižana 15 minuta pre kraja meča.

Svrljižani su nastavili u istom tempu, nizali su šanse i probijali po bokovima, ali gola nije bilo sve do prekida na dvadesetak metare pred go protivnika.

Loptu je namestio kapiten Nenad Ilijić, a u same raklje pogodio je Miloš Mimi Marković i Svrljig doveo do izjednačenja i konačnog rezultata 3:3.

Plavo-beli sledeći meč igraju u Jelašnici protiv ekipe ,,Rudar”.