Zaslužno do tri boda

sport fudbal

Domaći fudbaleri Fk Svrljig, savladali protivnike iz Brusa u petom kolu.

U subotu 24 septembra, odigrana je utakmica petog kola ‚‚Srpske lige Istok‚‚ između fudbalskih klubova Svrljig i Kopaonik, gde je krajnji rezultat bio u korist domaće ekipe 2:0 (0:0). Znatno bolja igra svrljiške ekipe u odnosu na predhodne mečeve, ovog puta urodila je plodom. Prvih 45’minuta fudbaleri i jednog i drugog tima su parirali jedni drugima na terenu, te je i ishod bio nerešen. Dok samo dvadeset minuta kasnije Svrljig postiže gol iz prekida, da bi nakon tri minuta pre kraja meča povećali rezultat na dva nula iz kontra napada.  Ova pobeda je od velikog značaja za svrljiške fudbalere, kao i prva tri boda. Kopaonik je od odigranih šest utakmica, tri dobio, jednu remizirao i dve izgubio, dok je Svrljigu ovo prva pobeda, nakon niza od četiri poraza. Fudbaleri za vikend putuju u Vranje, gde će odmeriti snage sa ekipom Dinamo.