Aleksandar Mitić I predsravnici Regionalne privredne komore održali su 16. marta sastanak sa privrednicima Svrljiga u fabric MIN – DIV.
Jedan od gorućih problema svrljiških privrednika kako su oni istakli na sastanku jesu naplate, jer se obaveze prema državi ne mogu uskladiti jer se gotovo u 90 odsto slučajeva kasni sa naplatom.
Takođe još jedan od zahteva svrljiških privrednika je usklađivanje plaćanja obaveza prema državi sa datumom naplate. Naravno ovo nije jedini problem u poslovanju a koji se moze rešiti u saradnji sa Regionalnom privrednom komorom.
Važno je da smo ovim sastankom započeli konsultacije sa privrednicima svrljiškog kraja o onim stvarima koje možemo učiniti za njih da bi smo bili pravi servis privrede u regionu. Mora se stvoriti ambijent kako bi privreda bolje funkcionisala i ostvarivala višak vrednosti gde bi kao posledica toga došlo do povećanja proizvodnje a samim tim i širenja proizvodnih pogona i radnih mesta rekao je na sastanku Aleksandar Mitić