Predsednik opštine Svrljig Milija Miletić sastao se sa predstavnikom USAID-a Slavišom Brzakovićem 29.oktobra 2010.godine u svom kabinetu.
USAID je organizacija koja trenutno pomaže opštinu Svrljig u rešavanju problema vanrednih situacija.
Sastanku su prisustvovali predsednica SO-Svrljig Jelena Trifunović, zamenik predsednika opštine Svrljig Dobrivoje Stojanović, operativac JKSP Jovan Đorđević i načelnik štaba za vanredne situacije u Svrljigu Vukomir Ivković.
Brzaković je naglasio da je ovo jedan u nizu predstojećih sastanaka sa predstavnicima lokalne samouprave u Svrljigu.
Inače program u koji je uključena i svrljiška opština nosi naziv „Reagovanje u vanrednim situacijama i jačanje ekonomske sigurnosti“.
Odluka o formiranju štaba doneće se nakon što se ovaj predlog usvoji na predstojećoj skupštini opštine.
Ovaj program se radi sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Republike Srbije – sektor – Vanredne situacije.

Komentari
Pravila komentarisanja
Molimo vas da komentari budu vezani za temu teksta i napisani pristojno. Redakcija Svrljiških novina može skratiti ili ne objaviti komentare koji sadrže uvrede, pretnje, govor mržnje, osvrte na privatni život, nepristojan rečnik, rasne ili nacionalne uvrede, kao i sadržaj koji krši zakon.
Komentare pisane isključivo velikim slovima, ponavljanja i linkove ka drugim sajtovima možemo odbiti bez dodatnog obrazloženja. Stavovi izneti u komentarima predstavljaju mišljenje autora komentara i ne odražavaju nužno stav redakcije Svrljiških novina.
Slanjem komentara potvrđujete da prihvatate ova pravila. Za pitanja i prijave možete nam se obratiti preko kontakt stranice.