Svrljig je pobedom nad ekipom Rudar Alposa 2.maja 2010.godine obezbedio plasman na srpskoligaškom istoku. Iako su gubili na poluvremenu i sa rezultatom od 0:1 za goste otišli u svlačionicu,u drugom poluvremenu se sve preokrenulo,znatno bolja igra domaćeg tima pred oko stotinak navijača i tri pogodka koji su svrljižanima obezbedili opstanak u „Srpskoj ligi Istok“. U narednom 30.kolu Svrljig putuje za Svilajinac gde će igrati protiv ekipe Radničkog koji se nalazi na trećem mestu.

Komentari
Pravila komentarisanja
Molimo vas da komentari budu vezani za temu teksta i napisani pristojno. Redakcija Svrljiških novina može skratiti ili ne objaviti komentare koji sadrže uvrede, pretnje, govor mržnje, osvrte na privatni život, nepristojan rečnik, rasne ili nacionalne uvrede, kao i sadržaj koji krši zakon.
Komentare pisane isključivo velikim slovima, ponavljanja i linkove ka drugim sajtovima možemo odbiti bez dodatnog obrazloženja. Stavovi izneti u komentarima predstavljaju mišljenje autora komentara i ne odražavaju nužno stav redakcije Svrljiških novina.
Slanjem komentara potvrđujete da prihvatate ova pravila. Za pitanja i prijave možete nam se obratiti preko kontakt stranice.