Od 21. aprila do 3. maja 2022. godine POJAČANA KONTROLA SAOBRAĆAJA!

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, od 21. aprila do 3. maja 2022. godine, sprovodiće akciju pojačane kontrole učesnika u saobraćaju kako bi se tokom predstojećih vaskršnjih i prvomajskih praznika, kad se na putevima u Srbiji očekuje povećan broj vozila, očuvala bezbednost saobraćaja.

Zgrada policije, arhivska fotografija, foto: arhiva
Zgrada policije, arhivska fotografija, foto: arhiva

Akcija će biti usmerena na otkrivanje najtežih prekršaja, kao što su prekoračenje brzine kretanja vozila, nepropisno preticanje, upravlјanje vozilom pod dejstvom alkohola ili psihoaktivnih supstanci, nekorišćenje sigurnosnog pojasa i nepropisno korišćenje telefona tokom vožnje. Takođe, zbog većeg broja motocikala i mopeda u saobraćaju, policija će kontrolisati i ove učesnike u saobraćaju.

Svaki kontrolisani vozač biće alkotestiran, a prilikom zaustavlјanja svakog vozila koje prekorači brzinu kretanja, kontrolisaće se i da li vozači i putnici koriste sigurnosni pojas.

„U 2021. godini, za tri praznična dana, u saobraćajnim nezgodama poginulo je 10, a povređeno 300 učesnika u saobraćaju. Naglašavamo da je vožnja pod dejstvom alkohola najčešći uticajni faktor nastanka saobraćajnih nezgoda tokom praznika, što potvrđuje činjenica da su tokom prošle godine u vreme praznika u čak 53 saobraćajne nezgode učestvovali vozači pod dejstvom alkohola“, rekao je Aleksandar Radenković iz Uprave saobraćajne policije.

Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na sve građane da poštuju saobraćajne propise i da odgovornim ponašanjem doprinesu očuvanju bezbednosti saobraćaja na putevima u vreme praznika.

Najnovije na portalu

Nakon pisanja Svrljiških novina

13.12.2025.

Stručna edukacija za bezbednu primenu pesticida

11.12.2025.

Opština Svrljig – obaveštenje javnosti

09.12.2025.

Vremenska prognoza Svrljig

min 2° / max 5°
Vedro Vlažnost: 84%
Ned 14.12
/
Pon 15.12
/
Uto 16.12
/ 10°
Sre 17.12
/

Pročitajte i...

Crna hronika

Ubio pa popio sa komšijama kafu, novi detalji ubistva u Pirk…

Vesti Svrljig

31.08.2025.

Hronika

Ubistvo u Pirkovcu potreslo Svrljig – policija brzo rasvetli…

Vesti Svrljig

30.08.2025.

Saobraćajna nezgoda u Svrlјigu

Pijan vozač kamiona udario drugo vozilo i pobegao – policija…

Vesti Svrljig

15.07.2025.

Obaveštenje

Pojačana kontrola saobraćaja u periodu od 16. do 22. juna

Vesti Svrljig

16.06.2025.

Policija

Akcija ROADPOL-a u Srbiji: Više od 55.000 kontrolisanih vozi…

Vesti Svrljig

18.03.2025.

Hronika

Rasvetljeno krivično delo obijanja kuća u selu Bučum

Vesti Svrljig

08.03.2025.

Info

Apel vozačima da budu odgovorni kako bi se sprečile saobraća…

Vesti Svrljig

03.03.2025.

Hronika

Obijena apoteka u Svrljigu, ukradeno preko 350.000 dinara

Vesti Svrljig

27.02.2025.

Komentariši:

Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Nema komentara. Budite prvi!