Svrljižanke osvojile prvo mesto na manifestaciji ”Vredne ruke”

Osvojeno prvo mesto u kategoriji starih zanata i domaće radinosti na manifestaciji “Vredne ruke“ bio je povod današnjeg susreta predsednika opštine Svrljig Jelene Trifunović i predstavnika Aktiva žena – Udruženja penzionera Svrljig, Sevdije Ivković.

DSC_0016

Naime, povodom Dana opštine Aleksinac, po ustaljenoj tradiciji, u ovom mestu održava se smotra kulturnog stvaralaštva pod nazivom “Vredne ruke“, na kojoj su članice Udruženja penzionera Svrljiga – Aktiv žena osvojile prvo mesto u kategoriji “stari zanati i domaća radinost“.

U ime opštine Svrljig čestitam vam na uspehu koji ste postigli u Aleksincu i zahvaljujem što u najboljem svetlu predstavljate i promovišete našu opštinu širom zemlje, poručila je predsednica opštine Svrljig Jelena Trifunović.

Svrljižanke su ove godine na svom štandu izložile ručno izrađene košulje, kecelje, vežene čarape, jeleke i peškire.

Untitled

Sekcija za domaću radinost ovog Udruženja učestvovala je i prošle godine na manifestaciji “Vredne ruke“ i tada osvojila drugo mesto, istakla je Sevdija Ivković.

Manifestacija je održana 5. juna 2014. godine.

Najnovije na portalu

Vremenska prognoza Svrljig

min 3° / max 4°
Niski oblaci Vlažnost: 94%
Pet 30.01
/
Sub 31.01
/
Ned 01.02
-4° /
Pon 02.02
-6° / -2°

Pročitajte i...

SO Svrljig

Jelena Trifunović: „Svrljig jedini u Srbiji uređuje kej iz L…

Politika

28.11.2025.

Okrug jači od Zone?

FK Svrljig rame uz rame sa liderom na tabeli, sudijske odluk…

Vesti Svrljig

05.10.2025.

Sport Svrljig

Derbi u Svrljigu: FK Svrljig dočekuje OFK Napredak 1929 iz A…

Vesti Svrljig

03.10.2025.

Sportski vikend

FK Svrljig upisao ubedljivu pobedu u Subotincu – 1:7 protiv …

Vesti Svrljig

29.09.2025.

Prijave i u Svrljigu

Oglas za prijavu penzionera za oporavak u banjama

Aktuelnosti

13.01.2025.

Jednoglasnom odlukom Milija Miletić ponovo izabran za predse…

Politika

01.09.2024.

Dobra vest

Svrljigu za rekonstrukciju puta Okolište-Guševac 6.694.221,4…

Aktuelnosti

09.02.2024.

Sportske vesti

U nedelju se sastaju OFK ,,Napredak 1929” i FK ,,Svrlj…

Sport

15.10.2022.

Komentariši:

Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Miroslav Jović
June 10, 2014 • 2:43 pm

Ovo je prava stvar za promociju Svrljiga. Medjutim, ja bih predložio da se u samom Svrljigu, pokrene inicijativa da se sve članice ovog Aktiva uključe u pripremu manifestacije Festival bakinih kolača. To je inicijativa da se spajanjem životnog iskustva naših baka sa mladošću žena njihovih unuka, pa i praunuka, dodje do prenošenja veština u izradi kolača koji imaju svoje trajanje na ovim prostorima od pre Prvog svetskog rata. Pitam Vas koji ovo čitate koliko možete takvih kolača da nabrojite. Eto vidite da to nije tako lako. A kada bi to sve napravili da bude takmičarskog karaktera, eto velike fešte u Svrljigu. Ovo može biti upit i samoj gdji Jeleni Trifunović, kao ženi, ali u smislu podrške mladim ženama da dobiju veštine kojim bi se otisnule u preduzetništvo.

Miroslav Jović
June 12, 2014 • 11:33 am

Poštovani Slobodane, pročitao sam sve što se nalazi u pomenutom članku. Ja svojim razmišljanjem idem dalje od ove sadašnje situacije, jer pomoć pristiže sa svih strana, ali treba misliti kako da stiže i posle iscrpljivanja postojećih izvorišta pomoći. Pokrećem inicijativu da opština Svrljig sagleda svoje resrurse, kako ljudske tako i materijalne i pomogne u pripremi projekta Festival bakinih kolača. Spojmo gospodje sa gornje fotografije sa predstavnicima Kancelarije za mlade i svim drugim zainteresovanim stranama u Svrljigu. Dajte ženama podršku i videće se vrlo brzo kako se stvaraju bakini kolači, pa njihovom kupovinom se ostvaruje novac za pomoć postradalima ali su i mladi na dobiti jer su stekli znanja i veštine koje grade put do održivog posla.

Miroslav Jović
June 16, 2014 • 3:15 pm

Četiri medalje za svrljiške torte
Tradicionalno je održana osma po redu Internacionalna „Tortijada“ u Jagodini. Među 48 učesnika iz cele Srbije u konkurenciji od 150 torti, Svrljižanke osvojile 4 nagrade.

Udruženje građana „Slatki osmeh“ još jednom je bio domaćin ove manifestacije, a Svrljižanke su među najboljim i najnagrađenijima učesnicima.

Među prvih deset torti na četvrtom mestu, po oceni žirija, je torta Videnović Aleksandre iz Svrljiga. U kategoriji dečijih torti Mihajlović Sanela i Videnović Tatjana osvojile su drugo i treće mesto.

Tim povodom predsednik opštine Milija Miletić ugostio je učesnice ove tradicionalne manifestacije.

Drago mi je da su Svrljižani još jednom među najboljima. Predlažem da ova ekipa uzme učešće i na drugim sličnim manifestacijama i da za početak Svrljig predstave na beogradskoj Tortijadi, rekao je Miletić čestitajući učesnicama.
ČITAJTE OVO KAO OSNOVU TIMA PREDSEDNICE JELENE ZA SLATKI DEO BELMUŽIJADE. OVE TRI ŽENE SU MAJSTORICE I TREBA IM DATI DOVOLJNO PROSTORA DA SA PRVOM U OPŠTINI NAPRAVE SLATKU FEŠTU, POSLE BELMUŽA I SVRLJIŠKOG JAGNJETA.