Učenici i nastavnici Srednje stručne škole „Dušan Trivunac Dragoš“ u Svrljigu obeležili su Mesec frankofonije nizom kreativnih aktivnosti koje su istakle lepotu i značaj francuskog jezika i kulture.

Tokom marta, đaci su pripremali tematske panoe, delili slatkiše, pisali lepe poruke i uživali u zabavnim fotografisanjima sa rekvizitima.
Mesec frankofonije obeležava se širom sveta u martu u čast francuskog jezika i kultura frankofonih zemalja. Glavni datum je 20. mart, kada se slavi Međunarodni dan frankofonije, ustanovljen 1970. godine osnivanjem Međunarodne organizacije frankofonije (OIF).
Tokom ovog meseca organizuju se različiti kulturni, obrazovni i umetnički događaji – predavanja, izložbe, filmske projekcije, gastronomske manifestacije i jezičke radionice. Cilj je promovisanje francuskog jezika i vrednosti poput raznolikosti, solidarnosti i međukulturnog dijaloga.
Frankofonija obuhvata više od 320 miliona ljudi koji govore francuski u preko 80 zemalja širom sveta.
Ovakve aktivnosti doprinele su promociji francuskog jezika među mladima i podstakle interesovanje za frankofonsku kulturu.

Komentari
Pravila komentarisanja
Molimo vas da komentari budu vezani za temu teksta i napisani pristojno. Redakcija Svrljiških novina može skratiti ili ne objaviti komentare koji sadrže uvrede, pretnje, govor mržnje, osvrte na privatni život, nepristojan rečnik, rasne ili nacionalne uvrede, kao i sadržaj koji krši zakon.
Komentare pisane isključivo velikim slovima, ponavljanja i linkove ka drugim sajtovima možemo odbiti bez dodatnog obrazloženja. Stavovi izneti u komentarima predstavljaju mišljenje autora komentara i ne odražavaju nužno stav redakcije Svrljiških novina.
Slanjem komentara potvrđujete da prihvatate ova pravila. Za pitanja i prijave možete nam se obratiti preko kontakt stranice.