FK Svrljig doživeo težak poraz od OFK Brzog Broda u 5. kolu Zone Centar

Danas je FK Svrljig suočio sa izazovnim mečem u petom kolu fudbalske lige Zone Centar, gde su se susreli sa ekipom OFK Brzi Brod u Nišu.

Detalj sa meča FK ,,Svrljig'' OFK ,,Brzi Brod'', foto: M.M.
Detalj sa meča FK ,,Svrljig” OFK ,,Brzi Brod”, foto: M.M.

Nažalost, Svrljižani su napustili teren sa porazom rezultatom 5:1, iako su na poluvremenu mogli da imaju rezultatsku prednost.

Međutim, ovaj susret obeležile su kontroverze i nesporazumi. Navijači FK Svrljig su izrazili nezadovoljstvo sudijinim odlukama, naročito u prvom poluvremenu kada je podelio tri žuta kartona, uprkos odsustvu grubih prekršaja. Takođe, izazvala je kritike i situacija u kojoj igrač OFK Brzog Broda postiže prvi pogodak dok je golman Svrljiga, Milan Jeremić, ležao bez vazduha na travi, a sudija nije zaustavio igru.

Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:0 u korist domaćina. U nastavku drugog poluvremena, ekipa FK Svrljig nije uspela da se oporavi i suočila se sa jakim pritiskom domaćina i njihovih brojnih navijača na tribinama.

Jedini pogodak za FK Svrljig postigao je kapiten plavo-belih, Vukašin Petrović, u 80. minutu meča. Iako je ovaj poraz bio težak, FK Svrljig ostaje u vrhu tabele i deli prvo mesto sa ekipom “Jedinstvo” iz Gornjeg Matejevca.

Sledeća utakmica FK Svrljig će biti kod kuće protiv ekipe “Radnički 2020,” a ekipa se nadaju boljem izdanju u narednom susretu.