Morava bolja od Svrljiga
Broj pregleda

Novi poraz FK ,,Svrljig”

Podeli sa prijateljima:

Fudbaleri FK ,,Svrljig” poraženi su u 19. kolu Zone Centar od ekipe ,,Morava” iz Žitkovca rezultatom 0:3 (0:0).

fk svrlji1

Više od pedesetak navijača gostujućeg tima i desetak domaćih navijača bodrilo je obe ekipe. Prvi deo utakmice počeo je penalom koji je dosuđen za gostujući tim, međutim na snimku koji je danas objavljen diskutabilno je da je to uopšte bio jedanaesterac. Gosti nisu iskoristili priliku da povedu u prvom minutu meča, pa je do kraja utakmice težište igre uglavnom bilo na centru, ni jedna ni druga ekipa nisu imale mnogo šansi.

Drugi deo meča počeo je loše po Svrljižane. Umesto samopouzdanja zbgo promašenog penala, plavo-beli kao da su potonuli.

Odmah je dosuđen novi penal nakon starta, na ivici šesnaesterca, štopera Svrljiga Branislava Bojića, pa je golman Bogdan Čudić umalo odbranio, ali je lopta samo okrzla vrhove prstiju i ušla u desni ugao mreže.

Nastavak utakmice krenuo je po zlu za domaći tim i igrače koji su dobili čak šest žutih kartona.

Sa tribina se moglo videti da je ,,Morava” preuzela primat na terenu i da je klupa gostujućeg tima funkcionisala kao da su oni domaćini, a ne FK ,,Svrljig”.

fk s

Do kraja meča još dva prekrasna gola postigli su momci u belim dresovima i drugom pobedom protiv ,,Svrljiga” uspešno se popeli na poziciju broj dva.

Drugo poluvreme svakako je pripalo gostima koji su probijali po bokovima i u više navrata pokušali da ugroze Čudića.

Svrljižani su imali jednu šansu u drugom delu meča kada se stvorila velika gužva u kaznenom prostoru ,,Morave” ali je dosuđen faul, pa i od toga ništa nije bilo.

Inače, FK ,,Svrljig” je i ovog puta bio desetkovan što se tiče igračkog kadra, a može se primetiti da ni na jednoj utakmici plavo-bela furija nije bila kompletna, što zbog žutih kartona, povreda i drugih problema.

Igračima ,,Svrljiga” ostaje da ohlade glave i razmisle o daljem toku takmičenja jer je pred njima još jedan težak meč u Nišu protiv Delijskog visa.