Bravo plavi!

FK ,,Svrljig” u znatno boljem izdanju! Osvojen bod u Aleksincu

Svrljiški fudbaleri osvojili su veoma važan bod u Aleksincu u meču 10. kola protiv ekipe OFK ,,Napredak 1929” koja se nalazi na trećem mestu zonce ,,Centar”.

OFK Napredka 1929 - FK Svrljig 1:1
OFK Napredka 1929 – FK Svrljig 1:1

Nakon turbulentnih nastupa plavo-belih, nekoliko vezanih poraza i nepovezanih igara, konačno je plavo bela lađa isplovila iz krize i krenula u pravom smeru.

Trener Saša Jovanović juče je promenio taktiku plavo-belih koji su bili više nego motivisani za pobedom.

Bez nekoliko igrača Svrljižani su uspeli da odbrane plavo-belu boju i svoj klub u Aleksincu.

Klupa rezervnih igrača bila je prazna, ali su srca bila puna gledajući momke kako se bore za svoj klub. Jak odbrambeni štit predvođen kapitenom Nenadom Ilijićem nije dopustio da crveno-beli aleksinčani dođu do gola Milana Jeremića. Svrljižani su imali tri veoma dobre šanse da ugroze go protivnika, ali im to nije pošlo za rukom, pa je prvo poluvreme završeno nerešeno 0:0.

U nastavku drugog dela meča domaćin je krenuo agresivnije, išao je na sve ili ništa, nizale su se akcije ali je odbrana Svrljiga delovala kao ,,300 Spartanaca” pa lopta nije mogla da dođe do šesnaesterca, već je samo letela iznad gola u bledim pokušajima domaćih fudbalera.

Sve je išlo dobro dok nije napravljen prekršaj na dvadesetak metara od gola FK ,,Svrljiga”.

Izuzetan šut i usledio je evro gol, kao i ovacije sa tribina, domaćin je poveo rezultatom 1:0.

Desetak minuta pre kraja meča Svrljig preuzima inicijativu na terenu, nižu se pokušaji, ali umor je stigao igrače koji nisu imali nijednu zamenu na klupi.

Međutim u 92. minutu plavo-beli gaze ka golu golmana Čudića, odigravaju dobro uigranu akciju – gaze loptu na šesnaestercu i kombinacijom Petra Dragićevića i Andreja Prvulovića – mladi Prvulvoić zabija gol u mrežu protivnika i Svrljig dovodi do izjednačenja.

Do kraja usledio je još jedan šut prema golu Milana Jeremića, ali takođe bezuspešan. Nakon izbijanja lopte, sudija je označio kraj utakmice.

Plavo-beli tim vratio se na pravi put, za vikend dolazi ekipa iz Belotinca, a igrači, trener i Uprava već prave plan za taj nastup.