Poraz

Raspucani Pukovac očitao lekciju Svrljigu

U 23. kolu Niške zone fudbaleri Svrljiga poraženi su u Pukovcu od istoimene ekipe rezultatom 2:0.

FK-Svrljig
Arhivska fotografija

Svrljižani su danas u Pukovcu poraženi rezultatom 2:0 (1:0).

Loša komunikacija u redovima svrljiških plavaca ujedno je i glavni krivac za ovakav ishod meča.

Nisam zadovoljan u odnosu prema igri i realizaciji naših akcija. Dosta propusta je napravljeno na današenjem meču. Nismo iskoristili nekoliko prilika koje su mogle preokrenuti tok utakmice, ali,  o tome ćemo u narednim danima ozbiljno razgovarati sa igračima, rekao je Branković, predsednik kluba.

Pukovčani su poveli već u 7. minutu, da bi nešto kasnije, u prvom poluvremenu, mladi Petrović i Divac prokockali dve izvanredne šanse za preokret rezultata u korist Svrljižana.

U drugom delu utakmice Svrljižani su imali inicijativu u prvih petnaest minuta igre, a onda,  usledio je pad koncentracije, veoma slaba i bleda slika svrljiškog fubdala što je domaćin u 70. minutu iskoristio i postavio konačan rezultat Pukovac – FK Svrljig 2:0 .

Moramo što pre zaboraviti ovaj poraz i krenuti dalje u nove pobede. U subotu, u 24. kolu, dočekujemo četvrtoplasiranu ekipu Pusta Reka iz Bojnika i očekujemo povoljan rezultat, rekao je Dejan Branković.