Novi uspeh svrljiških karatista

karate1 Karate klub MUSAŠI iz Knjaževca, organizovao je u nedelju 21. marta treći po redu „Kup Knjaževca“.
Preko tri stotine karatista koji su se takmičili u kategorijama svih uzrasta u katama i borbama, okupilo se u sportskoj hali osnovne škole „Kaplar“, dok su učešće na turniru uzele ekipe iz gotovo cele Srbije.
Dvadeset takmičara Gradskog karate kluba „DERVEN“ iz Svrljiga, predvođeni trenerom Bojanom Pavlovićem, na ovom turniru ostvarili su izuzetan uspeh, osvojivši 16 medalja: 15 u izvođenju kata tehnika i jednu u borbama.
Četiri zlatne medalje osvojili su Milojić Una, Dejanović Aleksa, Božinović Marijeta i Nešić Dimitrije, četiri srebrne medalje osvojili su Dejanović Aleksa u borbama, Petrović Jovana, Božinović Nina i Miletić Petra u katama, dok su bronzana odličja osvojili Milojić Teodora, Mihajlović Nevena, Davidović Nikola, Đorđević Jovana, Stamenković Emilija, Jovanović Mihajlo, Kostić Željko i Ilić Željko.
– „Bez obzira na loše uslove treniranja i mala finansijska ulaganja od strane lokalne samouprave, rad u karate klubu DERVEN i uspesi koje članovi ovog kluba ostvaruju na takmičenjima, pokazuju da je karate kao sport zaživeo u Svrljigu i da će za nekoliko godina imati takmičare koji će učestvovati i na evropskim i svetskim takmičenjima“, rekao nam je trener Pavlović Bojan, ne krijući zadovoljstvo ostvarenim rezultatom u Knjaževcu.