Karatisti – finalni turnir

karatistisportistiZa klubove okupljene u Karate asocijaciji Srbije, proteklog vikenda u Aleksincu, održan je finalni turnir Državnog prvenstva Srbije. Nakon dva kvalifikaciona turnira, u finalu su učestvovali najbolji takmičari iz cele Srbije, kao i članovi karate reprezentacije u seniorskoj konkurenciji. Na šest borilišta, takmičilo se oko 650 takmičara iz četrdesetak klubova u svim kategorijama. Za finale Državnog prvenstva kvalifikovalo se i 13 takmičara iz gradskog karate kluba „DERVEN“ Svrljig, koji su, pored problema sa održavanjem treninga, osvojili 4 medalje. Zlato je osvojila Petra Miletić, srebro Jovana Đorđević a bronzane medalje osvojili su Aleksa Dejanović i Dimitrije Nešić. Takmičenja u okviru JKA Šitokan karate asocijacije Srbije nastavlja se februara 2010. godine,a po recima trenera svrljiških karatista, Bojana Pavlovića, najveći problem za pripremu takmičara predstvalja pronalaženje adekvatne prostorije za održavanje treninga.