Dvocikl na svrljiški način (FOTO)

Lazar iz Svrljiga došao je na ideju da iskoristi dve stare bicikle i od njih napravi dvocikl koji umesto ručica ima volan. 

Dvocikl, foto: L.M.
Dvocikl, foto: L.M.

Te bicikle su skupljale prašinu, rešio sam da ih iskoristim i napravim dvocikl. Sem što je ovo sada dvocikl, realno mogu da povezem više od dva čoveka, kaže mladi Lazar za naš portal.

Ovaj dvocikl je izazvao pažnju velikog broja građana, mnogima je zanimljiva ova naprava – izum koji je mladi Lazar sklopio u svojoj garaži.

Nisam mogao sve sam da uradim pa sam potražio pomoć od mojih prijatelja iz odeljenja, Nikola i Dušan su mi pomogli da ofarbamo dvocikl i da ga sklopimo, kaže Lazar.

Da ova naprava bude još zanimljivija, mladići su umesto ručica stavili volane, pa sada pored toga što uživaju dok voze, mogu da se osećaju kao da su u nekom kabrioletu. Uglavnom dvocikl vozi sporednim ulicama, a može da posluži i za prevoz težih stvari, npr. delova, buradi, alata i sl.

Kad smo zavarili bicikle izgledale su nekako nedovršeno, pa sam se dosetio da možemo da stavimo volane sa kojim ćemo da motamo. Spojili smo ih, pa sada kad jedan mota, mota i drugi, kaže Lazar.

Inače, Lazar je učenik Srednje škole u Svrljigu, smer Mašinski tehničar motornih vozila.

Najnovije na portalu

Uskliknimo s ljubavlju

26.01.2026.

Osma Pihtijada

23.01.2026.

Servisna informacija

21.01.2026.

Vremenska prognoza Svrljig

min 1° / max 4°
Niski oblaci Vlažnost: 97%
Sre 28.01
-2° /
Čet 29.01
/
Pet 30.01
/
Sub 31.01
/

Pročitajte i...

Komentariši:

Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Mladen
June 29, 2019 • 12:44 am

Bate, jel imaš ates’, će te iskljuće iz saobraćaj