U Eparhiji niškoj u Nišu održan je sastanak sa Njegovim Preosveštenstvom mitropolitom Arsenijem, na inicijativu narodnog poslanika Milije Miletića, povodom priprema za obeležavanje velikog jubileja – 100 godina od osveštenja crkve Svetog cara Konstantina i carice Jelene u Svrljigu, koje je izvršeno 11. novembra 1928. godine.

Na sastanku je razgovarano o svim aktuelnim pitanjima vezanim za crkveni život, kao i o planovima za dostojno obeležavanje ovog značajnog datuma.
Posebno je istaknuta potreba da se formira organizacioni odbor koji će biti zadužen za pripremu i realizaciju jubileja.
Sastanku su prisustvovali i svrljiški sveštenici Nikola Miljković i Mladen Marinković, koji su zajedno sa ostalim učesnicima razmatrali konkretne korake u vezi sa budućim aktivnostima.
Mitropolit Arsenije dao je blagoslov za nastavak priprema i organizovanje svečanog obeležavanja jubileja.

Komentari
Pravila komentarisanja
Molimo vas da komentari budu vezani za temu teksta i napisani pristojno. Redakcija Svrljiških novina može skratiti ili ne objaviti komentare koji sadrže uvrede, pretnje, govor mržnje, osvrte na privatni život, nepristojan rečnik, rasne ili nacionalne uvrede, kao i sadržaj koji krši zakon.
Komentare pisane isključivo velikim slovima, ponavljanja i linkove ka drugim sajtovima možemo odbiti bez dodatnog obrazloženja. Stavovi izneti u komentarima predstavljaju mišljenje autora komentara i ne odražavaju nužno stav redakcije Svrljiških novina.
Slanjem komentara potvrđujete da prihvatate ova pravila. Za pitanja i prijave možete nam se obratiti preko kontakt stranice.