Uz Božiju pomoć i sa blagoslovom igumana, protosinđela Var­nave, na praznik Bogojavljenja, 19. januara 2026. godine, u Popšici će biti održano osmo po redu plivanje za Časni krst.

Termalni bazen, selo Popšica, foto: Svrljiške novine, S.R.
Termalni bazen, selo Popšica, foto: Svrljiške novine, S.R.

Tradicionalna manifestacija biće organizovana na bazenu u Popšici, a prethodiće joj Sveta Liturgija i Veliko vodoosvećenje u manastiru Svetog Arhangela Gavrila u Pirkovcu, sa početkom u 6 časova.

Svi koji žele da učestvuju u plivanju pozvani su da prisustvuju liturgiji, dok će prijava za učešće biti obavljena u manastirskom konaku nakon doručka.

PRAVILNO

Početak plivanja za Časni Krst planiran je oko 10.30 časova. Organizatori pozivaju vernike i građane da prisustvuju ovom bogojavljenskom događaju i učestvuju u obeležavanju jednog od najvećih hrišćanskih praznika.

PROGRAM: 

Manastir u selu Pirkovac, foto: Svrljiške novine
Manastir u selu Pirkovac, foto: Svrljiške novine

06:00 Sveta Liturgija i Veliko vodoosvećenje u manastiru
10:30 Plivanje za Časni Krst

НН

Сврљишке новине

Redakcija prati lokalne vesti, gradske teme i događaje važne za Svrljig i okolinu.