Fudbaleri FK Svrljig danas igraju poslednju utakmicu u plej-aut fazi Zone Centar, a protivnik im je ekipa Palilulca iz Niša. Meč se igra na stadionu u Svrljigu i nosi epitet derbija kola. Utakmica počinje u 17.30 časova.

Iako se očekuje borbena i neizvesna utakmica, trenutna situacija na tabeli ne ide u prilog domaćem timu. Kako sada stvari stoje, FK Svrljig se, posle teške sezone, nalazi u zoni ispadanja i gotovo sigurno napušta zonu Centar.
Bez obzira na ishod današnjeg susreta, navijači i simpatizeri kluba pozvani su da dođu u što većem broju, pruže podršku igračima i iskažu poštovanje za uloženi trud tokom cele sezone.
Uprkos izazovima, veruje se da FK Svrljig ima snage za povratak i nove sportske uspehe u narednim sezonama.