OIK je 10. maja donela Rešenje o usvajanju prigovora podnosioca birača Adame Dragane Stanisavljević i podnosioca birača Nenada Milojevića gde je poništeno Rešenje OIK o progalšenju Izborne liste broj 4 RUSKA STRANKA – Srbi i Rusi braća zauvek! od 7. maja 2024. godine. Nenad Milojević je redakciji portala ,,Svrljiške novine” uputio dopis koji vam prenosimo u celosti:
Povodom saopštenja za javnost ovlašćenog lica Ruske stranke koja je podnela manjinsku listu za lokalne izbore u Svrljigu, Aleksandra Mentovića, o odustajanju od učešća na izborima, kao lice koje je lično pomenuto u tzv. saopštenju za javnost, a koje ima za cilj da popljuje po svima koji su politički protivnici Milije Miletića na ovim izborima, iznosim sledeće činjenice:
Ne stoji da su se okupili „mladi ljudi“ kojima je u srcu Rusija kako bi izašli na izbore da promovišu prijateljstvo Srbije i Rusije, već je Milija Miletić okupio mlade ljude koji podržavaju njegovu USS, kojima je obećao razne privilegije, ili koji ih već koriste, kako bi izigrali zakon i izašli na izbore pod privilegovanim uslovima koje ima manjinska lista, a to je sakupljanje 100, umesto 200 potpisa birača, kao i povoljniji koeficijent za osvajanje odborničkih mesta, čak i ako na izborima ne dobije 3% glasova izašlih birača.
Lično nemam ništa protiv mladih ljudi i njihovog učešća na izborima, naprotiv, uvek sam ih podržavao u tome, ali ne podnosim prevare i izigravanje zakona, pa sam zbog toga podneo prigovor koji je doveo do pobijanja prava Ruske liste da u Svrljigu, gde živi jedna osoba ruske nacionalnosti, bude proglašena manjinska lista. Sama potvrda da nisu hteli da se pod jednakim uslovima sa drugim učesnicima izbora, propisanim zakonom, bore za bilo kakva i bilo čija „prava“ i „promovisanje bratske ljubavi“ jeste činjenica da su sami odustali i povukli svoju kandidaturu.
Što se tiče navoda gospodina Mentovića da sam kvazi političar kome je lični interes ispred interesa građana, mogu samo da kažem da ja nemam ličnih interesa ni u Fudbalskom klubu „Svrljig“, ni u drugim ustanovama, niti sam ja ili iko od mojih bližnjih 2023. godine osnovao preduzeće za dezinfekciju i deratizaciju zajedno sa suprugom predsednika opštine, koja je inače zaposlena u javnoj ustanovi, kao što je to učinila njegova majka, najverovatnije sa ciljem uništavanja štetočina u Svrljigu, a ne izvlačenja novca iz budžeta opštine i drugih javnih preduzeća i ustanova. Sa poslovanjem preduzeća Denzi Professional DOO javnost će tek biti upoznata.
Na kraju, razumem uznemirenost gospodina Mentovića, jer mu je izmakla naknada od 40 – 50 hiljada dinara kao članu OIK, što sada neće moći da ostvari.
U potpisu saopštenja,
Nenad Milojević
