Zona Centar

Težak poraz svrljiškog fudbala – gosti Jedinstva pokazali nadmoć

U razočaravajućoj utakmici na domaćem terenu, FK Svrljig doživeo je poraz od 8:1 (1:1) od tima Jedinstva iz Gornjeg Matejevca.

fk svrljig 2023

Fudbaleri FK Svrljig pružili su snažan otpor tokom prvog poluvremena, igrajući rame uz rame sa drugoplasiranim Jedinstvom. Imali su niz prilika za postizanje golova, ali, nažalost, nisu uspeli da ih iskoriste. Lazar Đokić i Đorđe Cvetanović su imali nekoliko obećavajućih prilika koje su ostale neiskorištene.

Nakon što su primili gol iz udaljenosti od 25 metara, Svrljig je brzo izjednačio.

Jedini pogodak za plavo-bele postigao je Lazar Đokić.

Međutim, u drugom poluvremenu, tim FK Svrljig je izašao na teren s izgleda potpuno promenjenom igrom. Igrači su delovali bez povezanosti, bez jasnih ideja i prilika za napredak. Gosti su iskoristili ovu priliku i sedam puta su zatresli mrežu golmana Milana Jeremića, koristeći prodore iz igre i greške svrljiških fudbalera.

Ovo je bila jedna od najtežih utakmica za tim FK Svrljig, ali svaka neuspešna utakmica nosi sa sobom priliku za učenje i rast. Tim će imati priliku da pokaže svoj napredak u narednoj utakmici, koja će se odigrati u nedelju protiv Orljana u Orljanu.