Sport

FK SVRLJIG OSTVARIO ISTORIJSKI USPEH PLASMANOM U POLUFINALE

Fudbalski klub ,,Svrljig” jučerašnjom pobedom protiv ekipe FK ,,Car Konstantin” 3:2 (1:0) na stadionu FK ,,Proleter” u Donjoj Vrežini plasirao se u polufinale Kupa FS RIS gde će već u nedelju zaigrati protiv, slobodno se može reći, jedne od najboljih srpskoligaških ekipa FK ,,Radnički” iz Pirota.

FK Svrljig - Car Konstantin 3:2
FK Svrljig – Car Konstantin 3:2

Plavo-beli su utakmicu u Donjoj Vrežini otvorili ubojito, napadački i sa puno snage i spremnosti. Prvi pogodak i slobodno se može reći evrogol postigao je Mladen Radenković, u prvom poluvremenu meča. Svrljižani su imali još šansi, ali ih do kraja prvog dela nisu realizovali.

U nastavku meča bio je osetan pad tempa obe ekipe, ali to je kratko trajalo za plavo-bele jer su strahovitim centaršutom i udarcem glavom mladog Jovana Mihajlovića poveli sa 2:0 i rasteretili se sve do 80. minuta kada je krenula prava drama na terenu.

Po reakcijama igrača sa klupe FK ,,Svrljig” došlo je do spornih faula koji po svemu sudeći nisu dosuđeni, a onda je usledio hladan tuš – centaršut i greška golmana Bogdana Čudića koštala je plavo-bele primljenog gola.

Svrljižani su nastavili da napadaju, ali je došlo do tenzija u zadnjoj liniji odbrane ekipe Car Konstantin i nepriličnog ponašanja pojedinih igrača, što je sudija sankcionisao crvenim kartonom.

Nekoliko minuta pre kraja meča, u 91′ minutu, dosuđen je penal za goste sa Bubnja i izjednačenje 2:2.

Poslednji napad imao je FK ,,Svrljig” gde je usledio strahovi centaršut mladog Stankovića, a onda je kapiten Nenad Ilijić zabio golčinu za konačnih 3:2.

Ovom pobedom FK ,,Svrljig” plasirao se u polufinale KUP FS RIS i postigao istorijski uspeh.

FK ,,Svrljig” osvojio je KUP FSOA, a potom i KUP FSNO, da bi se direktno plasirao u KUP FS RIS.

Ukoliko FK ,,Svrljig” pobedi Piroćance, finale bi se igralo u Jagodini, a pobednik iz tog duela je direktan takmičer KUPA SRBIJE.

Predsednik FK ,,Svrljig” Aleksandar Mentović zadovoljan je uspehom igrača. On ističe da će u nedelju utakmica biti teška, ali da FK ,,Svrljig” ide na pobedu.

Dosadašnjim rezultatima zadovoljan je i šef stručnog štaba Saša Jovanović.