Nema stajanja!

ISTORIJSKI USPEH FK SVRLJIGA! (FOTO+VIDEO)

Fudbalski klub ,,Svrljig” u nedelju, 18. juna, ispisao je novu stranicu istorije osvojivši Kup Fudbalskog saveza Nišavskog okruga.

Osvajači novog Kupa FSNO 2023. - Foto: M.M.
Osvajači novog Kupa FSNO 2023. – Foto: M.M.

FK ,,Svrljig” na neutralnom terenu u Orljanu uspeo je da savlada ,,Mladost” iz Batušinca nakon izvođenja penala.

Svrljig je poveo u prvom poluvremenu izvanrednim golom Nenada Ilijića, kapitena tima, i na odmor otišao zasluženim rezultatom 1:0.

Detalji sa utakmice, foto: M.M.

U nastavku drugog poluvremana ekipa ,,Mladost” imala je potpunu inicijativu, ali je čuvar mreže Svrljižana – Bogdan Čudić bio na visini zadatka sve do 90. minuta, kada lopta preskače odbranu Svrljižana, pada u noge napadača iz Batušinca i u 91. minutu dolazi do izjednačenja u Orljanu.

Utakmica je trajala još samo par minuta, a onda su usledili penali.

Svrljižani su bili bolji izvođači jedanaesteraca, ali je odbranom Bogdana Čudića FK ,,Svrljig” stigao do nove – ovog puta istorijske pobede.

Predsednik Fudbalskog kluba ,,Svrljig” Aleksandar Mentović istakao je da FK ,,Svrljig” ovaj pehar i Kup posvećuje prerano preminulom Svrljižaninu – članu ŠF ,,Aca Menta” Nikoli Aleksiću, koji je bio deo škole fudbala i fudbalskog kluba ,,Svrljig”.

Veliki uspeh smo postigli, čestitam timu i želim uspeh u nastavku kupa, poručio je Mentović.

Saučešće porodici:

U ime kluba i u svoje lično ime upućujem najdublje saučešće porodici Nikolić povodom smrti prerano preminulog Nikole, člana naše Škole fudbala, istakao je Mentović.

Trener Jovanović i kapiten Ilijić, foto: M.M.

Trener plavo-belih Saša Jovanović ističe da je zadovoljan igrom svoji momaka i da očekuje još bolje rezultate u nastavku kupa, ali i u novoj sezoni Zone Centar koja počinje na jesen.