Danas u 13 časova održana je nova sednica Štaba za vanredne situacije u Svrljigu na kojoj je doneta odluka da se ukine vanredna situacija na delu teritorije opštine Svrljig, koja je uvedena sredinom meseca, odnosno 15. januara.

Predsednik opštine i komandant Štaba Miroslav Marković izneo je podatke sa terena u vezi sa uništenim poljoprivrednim usevima, broju sela koja su bila bez električne energije i na šta više treba obratiti pažnje tokom sanacije posledica od ledoloma u ovoj godini.
Marković je istakao da vreme nije bilo naklonjeno Svrljižanima, baš i kao 2014. godine, kada se dogodila slična situacija, ali je za razliku od tada, situacija iz 2021. godine bila znatno gora.
Inače, vanredna situacija bila proglašena na teritoriji svrljiških sela Bučum, Okolište, Lukovo, Vlahovo, Manojlica i Burdimo.

Komentari
Pravila komentarisanja
Molimo vas da komentari budu vezani za temu teksta i napisani pristojno. Redakcija Svrljiških novina može skratiti ili ne objaviti komentare koji sadrže uvrede, pretnje, govor mržnje, osvrte na privatni život, nepristojan rečnik, rasne ili nacionalne uvrede, kao i sadržaj koji krši zakon.
Komentare pisane isključivo velikim slovima, ponavljanja i linkove ka drugim sajtovima možemo odbiti bez dodatnog obrazloženja. Stavovi izneti u komentarima predstavljaju mišljenje autora komentara i ne odražavaju nužno stav redakcije Svrljiških novina.
Slanjem komentara potvrđujete da prihvatate ova pravila. Za pitanja i prijave možete nam se obratiti preko kontakt stranice.