Potrebna mu je pomoć
Broj pregleda

PRIČA IZ SVRLJIGA: Vojnik koji je ratovao na Košarama teško bolestan

Podeli sa prijateljima:

Vojnik Dragan Nikolić iz Crnoljevice kod Svrljiga bio je učesnik bitke koja je trajala 67 dana na jugoslovensko-albanskoj granici, na Košarama. 

Ilustracija, foto: OKO Magazin, RTS, Youtube
Ilustracija, foto: OKO Magazin, RTS, Youtube

Ta bitka odnela je 108 života, a Dragan je bio na prvoj liniji odbrane svoje zemlje.

Danas je gotovo od svih zaboravljen. Ima zdravstvenih problema, a poslednjih dana je teško pokretan.

Mlad je čovek pa ima snage, ali ga je stiglo sve ono kroz šta je prošao, komentarišu meštani Crnoljevice.

Dragana Nikolića je potrebno hospitalizovati, jer mu je neophodna medicinska pomoć, ali najveći problem ga je zadesio jer, kako na je rekao, nisu ga ostavili na bolničko lečenje zbog pandemije koronavirusa.

Tim povodom posetio ga je predsednik opštine Svrljig Miroslav Marković sa predsednikom Udruženja SUBNOR Zoranom Nikodijevićem kako bi razgovarali o eventualnoj pomoći opštine, udruženja i drugih relevantnih institucija.

Dragan je u lošem zdravstvenom stanju i moramo mu pomoći. Pokušaću da preko svojih konekcija i konekcija narodnog poslanika Milije Miletića pomognemo Draganu da što pre ode na bolničko lečenje, jer mu je to u ovom trenutku najneophodnije, rekao je Marković za naš portal.

markovic

Predsednik je porodici Nikolić odneo pakete pomoći iz Crvenog krsta – osnovne životne namirnice, zejtin, brašno i sl.

cerka i predsednik

Pošto Dragan Nikolić živi sa bratom i ćerkom, predsednik Marković je devojčici uručio novogodišnji paketić i poželeo da što pre prebrode krizu, a da njen otac što pre ozdravi.

Video: RTS, OKO Magazin

Imate komentar?

NAJNOVIJE NA PORTALU

Sportske prilike

Plavo-beli počinju pripreme na Sretenje, Dragan Pejčić novi šef stručnog štaba

FOTO + VIDEO

MARKOVIĆ: Opština pet godina aludira na loše stanje mosta preko Pravačke reke

Srbija

Upozorenje građanima na onlajn prevare

Zastani Srbijo

Svrljižani na protestu šetali za studente i pozvali nadležne da poprave most preko Pravačke reke

Teža povreda radnih obaveza!

MARKOVIĆ: Direktor Dejan Antić priznao krivicu da je vozio službeno vozilo pod dejstvom alkohola!

Protest

Svrljižani hodaju uz studente ovog puta do mosta na Pravačkoj reci koji je u KATASTROFALNOM STANJU!

PU ,,Poletarac'' Svrljig

Povezano