Eksplodirao kotao u Domu zdravlja

Havarija na jednom od dva kotla za grejanje u svrljiškom Domu zdravlja dogodila se oko 20 časova. Pričinjena je veća materijalna šteta, povređenih nije bilo.

Slika

Došlo je do eksplozije ekspanzione posude unutar kotla, što je uznemirilo pacijente, osoblje, ali i ostale građane Svrljiga. Na svu sreću povređenih u ovoj nezgodi nije bilo, rekao je direktor Doma zdravlja Dragan Budimović za ”Svrljiške novine”.

Manji požar lokalizovali su pripadnici vatrogasne jedinice, a kako bi objekat dodatno bio obezbeđen reagovali su radnici distribucije, koji su na kratko isključili struju u krugu Doma zdravlja.

Zbog prevencije ugašen je i drugi kotao tako da večeras neće raditi grejanje u Domu zdravlja.

D-Budimovic

Spremno smo dočekali ovu grejnu sezonu. U toku leta kotlovi su servisirani i ništa nije ukazivalo da postoji bilo kakav problem, kaže Budimović.

Pomoćni radnik – ložač Dragan Đorđević imao je sreće, jer je u trenutku pucanja kotla bio iza zatvorenih vrata, u holu Doma zdravlja.

Direktor Budimović kaže da će već sutra Dom zdravlja krenuti ustaljenim radom, nakon sanacije štete.

Zanimljivo je istaći da su kotlovi stari 11 godina.

Najnovije na portalu

Vremenska prognoza Svrljig

min -2° / max 3°
Niski oblaci Vlažnost: 94%
Čet 05.02
-0° /
Pet 06.02
/
Sub 07.02
/
Ned 08.02
/

Pročitajte i...

Javni poziv

Dom zdravlja „Dr Ljubinko Đorđević“ iz Svrljiga raspisao kon…

Vesti Svrljig

01.12.2025.

Zdravstvene vesti

U ponedeljak počinje imunizacija protiv sezonskog gripa u Sv…

Vesti Svrljig

04.10.2025.

Crna hronika

Ubio pa popio sa komšijama kafu, novi detalji ubistva u Pirk…

Vesti Svrljig

31.08.2025.

Saobraćajna nezgoda u Svrlјigu

Pijan vozač kamiona udario drugo vozilo i pobegao – policija…

Vesti Svrljig

15.07.2025.

Uzrok dobre saradnje sa Opštinom

Vredna donacija svrljiškom Domu zdravlja

Vesti Svrljig

08.04.2025.

Hronika

Obijena apoteka u Svrljigu, ukradeno preko 350.000 dinara

Vesti Svrljig

27.02.2025.

Čudo!

Saobraćajna nezgoda kod skretanja za Drajinac – automobil za…

Foto info

17.02.2025.

Srbija

Upozorenje građanima na onlajn prevare

Hronika

10.02.2025.

Komentariši:

Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Bajko
October 29, 2014 • 10:53 pm

U svrljiskom domu zdravlja lozaci rade ovako:
Napune maximalno kotlove koliko je moguce i legnu u susednoj prostoriji i spavaju i danju i nocu do zavrsetka radnog vremena. Nije ni cudo da je do ovog doslo.
Pre nekoliko godina su unistili jedan kota stavljajuci krec direktno na metal – verovatno se i radi o tom kotlu…kasnije je saniran. Toliko o tome…nesposobnost “strucnih” lica.

bodem u oci
October 30, 2014 • 9:12 am

Svaka ti dala za ovaj komentar….

PETKO
October 30, 2014 • 1:19 am

KOTLOVI SU UREDNO SERVISIRANI,ZATAJIO LJUDSKI FAKTOR JER NISU OBUCENI ZA LOZACE. TAKO JE TO KAD NAS,KAD NAM SVE I SVASTA ZAPOSLJAVAJU STRANKE.

zvonko
October 30, 2014 • 2:10 am

bajko brate ,sve si u pravu , mada su oni jos gori , dole radi kome sta volja

Milos
October 30, 2014 • 8:50 pm

Negativnost izbija iz Svrljizana. Ljudi, recite ”dobro je, svi su zivi”.

SRPSKA NAPREDNA STRANKA
October 31, 2014 • 10:40 pm

Podhitno da se smene svi koji su odgovorni za ovu nemarnost i postave ljudi koji su odgovori koji ce rade svoj poso.