Ogroman skup podrške Ujedinjenoj seljačkoj stranci povodom 24 godine od osnivanja

U subotu, 17. februara, Narodno pozorište u Nišu bilo je poprište svečanosti povodom 24. godišnjice rada i postojanja Ujedinjene seljačke stranke. Konvencija stranke okupila je preko 100 delegata iz svih krajeva Srbije, koji su prisustvovali sednici glavnog odbora uoči ceremonije.

Ujedinjena seljačka stranka, foto: V.M.
Ujedinjena seljačka stranka, foto: V.M.

Svečani deo programa privukao je više od 500 članova i simpatizera iz Niša i okoline, ali i sala Narodnog pozorišta postala je premala za sve zainteresovane, te su mnogi prisutni bili smešteni i u holu i ispred pozorišta.

Vladimir Orlić, foto: V.M.
Vladimir Orlić, foto: V.M.

Uz prisustvo koalicionog partnera, dr Vladimira Orlića, predsednika Narodne skupštine Republike Srbije i člana Predsedništva Srpske napredne stranke, konvenciju su podržali i predstavnici drugih stranaka poput Stranke pravde i pomirenja, Socijalističke partije Srbije, Zdrave Srbije, Ruske stranke i drugih.

Ujedinjena seljačka stranka, foto: M.M.
Ujedinjena seljačka stranka, foto: M.M.

Bogat kulturno-umetnički program upotpunio je atmosferu, a prisutni su imali priliku da čuju obraćanja gostiju.

Milija Miletić, lider Ujedinjene seljačke stranke, istakao je važnost borbe za izjednačavanje prava seljaka i radnika, te se založio za stvaranje jednakih uslova za život u ruralnim i urbanim sredinama.

Miletić Milija, govor, foto: V.M.
Miletić Milija, govor, foto: V.M.

Miletić je najavio i aktivno učešće stranke na lokalnim izborima u svim gradovima i opštinama gde ima svoje odbore, naglašavajući spremnost Ujedinjene seljačke stranke da se bori za interese svih slojeva društva.

Ova svečanost označila je još jedan korak napred u političkom angažmanu stranke koja se kontinuirano bori za promene i unapređenje društvenih odnosa u Srbiji.

Inače, vredno je istaći da je ovogodišnja konvencija Ujedinjene seljačke stranke u Narodnom pozorištu u Nišu zasigurno bila jedna od najposećenijih do sada, od osnivanja stranke. 

Na kraju u najboljem svetlu – igrom i pesmom predstavili su se lokalni KUD-ovi ,,Prekonoga” i ,,Svrljig”.

Najnovije na portalu

Vremenska prognoza Svrljig

-4° min -4° / max -1°
Niski oblaci Vlažnost: 87%
Uto 03.02
-3° /
Sre 04.02
-1° /
Čet 05.02
-0° /
Pet 06.02
/ 11°

Pročitajte i...

Bogojavljenje

Plivanje za Časni krst održano na Bogojavljenje u Svrljigu

Vesti Svrljig

20.01.2026.

Politika

MILETIĆ: Potreba građana je da imaju sud! (FOTO, VIDEO)

Politika

15.01.2026.

Badnjače - Dobro jutro!

U cik zore posečen badnjak u šumi kod Željeva

Vesti Svrljig

06.01.2026.

Čestitka

Predsednik USS Milija Miletić čestitao Novu godinu i predsto…

Politika

31.12.2025.

Politika

Miletić uputio pitanja o penalima za prevremeni odlazak u pe…

Vesti Svrljig

28.11.2025.

Problem bezbednosti saobraćaja u Svrljigu

Miletić: Neophodna hitna rekonstrukcija pružnog prelaza u Sv…

Vesti Svrljig

21.10.2025.

Održan osmi „Sajam zimnice“ u Crnoljevici – slavlje domaće h…

Vesti Svrljig

15.10.2025.

Značajno

ODOBRENA ZNAČAJNA SREDSTVA: Svrljig prioritet Vlade Srbije z…

Vesti Svrljig

12.09.2025.

Komentariši:

Komentar ide na moderaciju.

Pravila komentarisanja:
• Budite kulturni i na temu
• Nema govora mržnje i uvreda
• Moderator zadržava pravo uklanjanja komentara

Pohvala
February 21, 2024 • 10:47 am

Svaka cast za ovaj skup koji su podrzali i nekadasnji opozicionari i kane bio u zadnji red