Kup
Broj pregleda

FK Svrljig pobedio Crvenu zvezdu

Podeli sa prijateljima:

Takmičenje u okviru Kupa Fudbalskog saveza opštine Aleksinac nastavljeno je danas utakmicom trećeg kola između Svrljiga i Crvene zvezde

FK ,,Svrljig'' - Malošište 0:9
FK ,,Svrljig” – Malošište, foto arhiva

Utakmica je odigrana u Gornjem Ljubešu, na domećm terenu Crvene zvezde.

Crvena zvezda je na poluvremenu vodila 2:0 protiv jesenjeg prvaka Nišavske okružne lige FK ,,Svrljiga”.

U nastavku drugog dela Svrljižani su boljom i povezanijom igrom uspeli da izjednače, a golove su postigli najmlađi igrač u timu Svrljiga Andrej Prvulović, a potom i Veljko Marinković.

Marinković je imao priliku da dovede do pobede svoj tim, ali je bio neprecizan sa bele tačke, tako da su pobednika na kraju odlučili penali.

Svrljižani su sa bele tačke bili precizniji, a golove su postigli: Uroš Žikić, Dejan Savić i Stefan Vučković.

Vredno je istaći da je FK ,,Svrljig” nastavlja takmičenje nakon žreba, a sledeća utakmica Kupa igraće se najverovatnije u Svrljigu.