Napred plavi
Broj pregleda

FK ,,Svrljig” upisao novu pobedu

Podeli sa prijateljima:

Fudbaleri FK ,,Svrljig” pobedili su ,,Pobedu” iz Rusne rezultatom 4:0 (2:0) na domaćem terenu u Svrljigu.

FK Svrljig - Pobeda 4:0
FK Svrljig – Pobeda 4:0

U 17. kolu Nišavske okružne lige Svrljižani su bili bolji od protivnika iz Rusne sa kojim su prošle godine remizirali u Čečini 0:0.

Plavci su na kraju današnjeg meča slavili sa 4:0, a golove su postigli iskusni napadač Vladica Đorđević (2), Miloš Stevanović i mladi napadač Dušan Petković.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast nedavno preminulog prijatelja kluba i bivšeg člana uprave Zdravka Krstića.

Minut ćutanja, foto: M.M.

FK ,,Svrljig” je nizao šanse u oba poluvremena, kapiten Nenad Ilijić nekoliko puta je pokušao da sa više od 17 metara ugrozi go, ali je golman protivnika bio na visini zadatka. Mladi igrači FK ,,Svrljiga” probijali su kao vetar sa svih strana, a šutevi i šanse su se nizali. U prvom poluveremnu Vladica Đorđević bio je najefikasniji i upisao dva pogotka, dok su u drugom delu utakmice mlade nade FK ,,Svrljig” Miloš Stevanović i Dušan Petković, evrogolom, upisali konačan rezultat 4:0.

Naredni meč FK ,,Svrljig” igra u Tešici protiv ekipe ,,Jastrebac”.