Sjajna igra

FK Svrljig upisao 3. pobedu u nizu

Golom Nenada Ilijića iz jedanaesterca u 45. minutu fudbaleri Svrljiga pobedili su danas na Pastirištu ekipu Balkanski rezultatom 1:0, u 18. kolu Niške zone, i tako vezali 3. pobedu u nizu.

fk-svrljig

Danas je na Pastirištu ”grmelo” od aplauza. Fudbaleri Svrljiga savladali su goste iz Dimitrovgrada, ekipu Balkanski rezultatom 1:0 (1:0).

Bez obzira što je teren bio natopljen vodom i veoma težak za igru, Svrljižani su od samog starta napravili nekoliko izglednih prilika. Učestali napadi sa svih strana primorali su goste na grešku. Tako je u 45. minutu odbrambeni igrač gostujuće ekipe igrao rukom u šesnaestercu da bi potom sudija pokazao na belu tačku. Preciznim šutom i pogotkom mladog Ilijića, sa jedanaest metara, Svrljig je upisao nova tri boda.

12

U nastavku drugog dela Svrljižani su diktirali tempo i do kraja, u par navrata, propustili da povećaju prednost.

Nova uprava vratila nadu igračima i navijačima…

I pored hladnog i lošeg vremena utakmicu je propratilo oko 200 ljubitelja i navijača Svrljiga što se  nije dogodilo poslednjih nekoliko meseci. Iz uprave poručuju da je tim relativno mlad, možda i najmlađi u zoni, ali da su rezultati za sada za svaku pohvalu i da će se truditi da ovaj tim vrate tamo gde mu je mesto.

FK Svrljig neporažen je od početka prvenstva u ”Niškoj zoni” a danas je upisao i treću pobedu nadigravši protivnike iz Dimitrovgrada, ekipu Balkanski.