Broj pregleda

Tri medalje u Leskovcu za karatiste

Podeli sa prijateljima:

karatisti

Nakon završenih ovogodišnjih takmičenja na Državnom prvenstvu Srbije, članovi Gradskog karate kluba Derven, 11.decembra 2010, učestvovali su na karate turniru u Leskovcu. U prepunoj hali sportova Dubočica održan je 11. Kup Leskovca iz učešće četrdesetak klubova iz cele Srbije, sa preko 350. takmičara.
U izuzetno jakoj konkurenciji, troje svrljiških karatista osvojilo je tri srebrne medalje. U izvođenju kata, drugoplasirani u svojim kategorijama bili su Marijeta Božinović i Marijan Milojić, dok je Nikola Rajković u borbama u apsolutnoj kategoriji, takođe osvojio drugo mesto i bronzanu medalju. Ovakva takmičenja su svojevrstan test koliko se ozbiljno radi na treninzima, tako da se odgovornijim odnosom prema karateu mogu osvojiti mnoga odličja u narednoj godini, rekao nam je trener kluba Bojan Pavlović. On je najavio i organizovanje polaganja za učenička zvanja 29. decembra u sali srednje škole u Svrljigu.